O NÁS

Holky, které se dlouho znají a už téměř tři desetiletí se zabývají módním designem. Jsme malá firma (ani ne dvacet kousků) a dnes, po téměř třech desetiletích společné práce, se už můžeme nazývat firmou rodinnou. Každý z nás je opravdovým odborníkem a  mistrem ve firemních procesech, které máme na starost.

Vyrábíme maximálně kvalitní výrobky z vyzkoušených a prověřených materiálů v naší malé dílně v Karlových Varech.
 
Nadčasový design všem dovoluje vytvořit si svůj opravdu osobní styl, který čítá jen několik málo "kousků" oděvů v našem šatníku.
Oblíbené jednotlivosti, které můžeme nosit stále dokola, s nápaditými a výjimečnými doplňky, které nás charakterizují.

"K úžasnému a osobitému módnímu stylu, stačí nám všem, jen opravdu velmi malá skříň!"

 • ZÁLEŽÍ NÁM NA TOM, TVOŘIT A NABÍZET, "MÓDU S PŘESAHEM"
 • JSME ZNAČKOU, KTERÁ PRODUKUJE KVALITU, KTERÁ VYCHÁZÍ Z PODSTATY NAŠEHO STYLU, NE Z TRENDU TRHU
 • NAŠE VÝROBKY NEJSOU JEDNOÚČELOVÉ POLOŽKY, JSOU MÓDOU, KTERÁ PROMLOUVÁ A KULTIVUJE

                    ivka          ivka-a

 • PRO VÁS, KTERÉ NEPROPADÁTE NESMYSLNÉMU MÓDNÍMU KOLOBĚHU
  vyhýbáme se všudypřítomné módní nadprodukci výrobou kvalitních "basic" modelů, které jsou základem stylového šatníku a při správné údržbě vydrží dlouhý čas.
   
 • NADČASOVÝ DESIGN V MINIMALISTICKÉM STYLU

  dovoluje vytvořit si, svůj opravdu osobní styl, který čítá jen několik málo "kousků" oděvů v šatníku. Oblíbené jednotlivosti, které můžeme nosit stále dokola, s nápaditými a výjimečnými doplňky, které nás charakterizují.

 • PRO VÁS, KTERÉ NERADY NAKUPUJETE A NÁSLEDNĚ VYHAZUJETE

  bojujeme tak společně se "sezónními odpadky" rychloobrátkového módního průmyslu. Naše modely šijeme až po Vaší objednávce, proto víme, že na ně opravdu někdo čeká! Proto je také můžeme upravit dle vašich požadavků - změna výstřihu, barvy, délky rukávů, nohavic.... Tyto výrobky vám tak opravdu "padnou" a stávají se vašimi oblíbenými, nekončící v popelnici po první sezóně.

 • PRO VÁS, KTERÉ CHCETE KAŽDÉ  RÁNO VYNDAT ZE SKŘÍNĚ NĚCO "VĚČNÉHO"!
  K úžasnému a osobitému módnímu stylu, stačí nám všem, opravdu jen velmi malá skříň!"
   
 • PRO VÁS, KTERÉ JSTE ODPOVĚDNÉ SAMY K SOBĚ I SVÉMU OKOLÍ, UPŘEDNOSTŇUJETE "SLOW FASHION"
  říkáme STOP velkolepým, promyšleně manipulujícím, marketingovým kampaním, které pod líbivým a uměle vytvořeným příslibem nemožného, slibují ve skutečnosti, jen prázdný životní styl a nekvalitní výrobky! Sezónní mikro trendy, které nás nabádají nakupovat! nakupovat! nakupovat! Na konci tohoto řetězu zbude z toho všeho jen nepředstavitelně obrovská hromada toxického odpadu a neudržitelná devastace naší planety!

 • OPRAVDOVÝ STYL NENÍ POUZE O NAŠEM ŠATNÍKU
  je to něco, co nás obklopuje při veškerém našem konání. Styl, to je způsob jakým přemýšlíme, jakým jednáme... způsob, jakým žijeme.
   
 • NAŠE CENY JSOU STÁLÉ, KONEČNÉ A SPRAVEDLIVÉ
  kvalita materiálů i výroby odpovídá skutečným nákladům, bez navyšování ceny za účelem následných slev a výprodejů
  jediné slevy, které poskytujeme v rámci reklamních kampaní pocházejí z našeho marketingového rozpočtu.

 • NAŠE SPOLEČNÁ CESTA 
  komunitě našich milých stálých zákaznic se naplno věnujeme a těšíme se na vás všechny, na našich dalších akcích a módních přehlídkách, kdy nové kolekce vždy navazují a doplňují ty stávající, tak aby jste si mohli svůj šatník pouze doplnit.

 • ZÁKAZNICKÁ SLEVA 10%,SLEVA "UŽ NAVŽDY"... 
  při nákupu nad 10 000,- Kč (jednorázově, nebo sečtením všech vašich předchozích objednávek, získáváte následnou slevu 10% na všechny vaše další nákupy.
 • MINIMALISMUS A ZERO WASTE - DVĚ CESTY KE ŠŤASTNĚJŠÍMU A NAPLNĚNĚJŠÍMU ŽIVOTU
  snažila jsem se prokousat záplavou informací, knížek a článků, poslechla si na tato témata dostupné podcasty a shlédla desítky videí a filmů. Všechny tyto informace jsou o zjednodušování, takže můj zjednodušený závěr pro vás:
  Minimalismus je o:
  * převzetí kontroly nad svým životem
  * o tom, přestat naplňovat svůj život nesmyslným a nekonečným "získáváním věcí" a následně se o ně starat!
  Zero waste je o:
  * odmítnout, co nepotřebujete
  * omezit, co opravdu potřebujete
  * znovu a opakovaně to používat
  * recyklujte, co nemůžete odmítnout nebo použít znovu
  * kompostujte zbytky
  V tomto pořadí přemýšlet o všech věcech, které si pořizujeme tak, aby jsme naprosto minimalizovali odpad a dopad našich životů na tuto planetu.

 

DESATERO DOKONALÉHO STYLU najdete zde...


 

...proč a jak vznikl tento e-shop

Téměř tři desetiletí, se u nás ve firmě IVN s.r.o., věnujeme módnímu designu. Kolekce pod značkou IVN ATELIER, které jsme v minulosti vždy 2× do roka představili na módních přehlídkách, se následně „přetavili“, na míru našim zákaznicím. Naše nápady, barevnost, materiály a střihy, jsme po konzultacích s nimi, upravili, a modely ušili „na míru“ každé z nich…

Později vznikla značka IVNprofi. Pod touto značkou jsme začali navrhovat a vyrábět módní, profesní uniformy. Pro mne jako návrhářku to byla nová výzva, mohli jsme oslovit větší skupinu lidí v dalších městech…státech…práce s architekty, s prostorem, jiná zadání. Kvalita a životnost, při zachování pohodlí a účelu dané profese! Nikdy jsme v IVN nefandili módním výstřelkům, střídající se ve zběsilém tempu…

Stalo se tak, že na naši původní tvorbu, zaměřenou na přehlídková mola a milé zákaznice, už nebylo tolik času a energie… butiková tvorba se omezila na výrobu našich nezničitelných, módním trendům nepodléhajících, „basic“ triček, a pak vždy každý rok vznikla jen maličká série, skládající se z minimalistických šatů, kabátků nebo univerzálních kalhot. Většinou tyto mini kolekce vznikaly na základě potřeby mé, nebo potřeb mých přátel. Vždy, když se nám nedařilo sehnat, něco takto jednoduchého a univerzálního…něco, co se dá nosit dlouhý čas, nejlépe kdykoliv a ke všemu…

Myšlenka vytvořit tento e-shop mě provázela přibližně pět let a nyní v "čase covidovém" vznikl časový prostor, aby e-shop skutečně vznikl. 
Nakonec mě práce na těchto stránkách naprosto pohltila... našla jsem právě ten „přesah“ svojí tvorby, který mi v ní vždy chyběl… A tím je, vyrábět opravdu "slow fashion". Chci zdůraznit slovo "opravdu"! Spoustu nových módních e-shopů a reklamních iniciativ, používá přívlastky jako "udržitelná móda, pomalá móda, spravedlivá a kontrolovaná výroba", naprosto neoprávněně a pouze se vezou na celosvětové vlně „environmetálního uvažování". Ochrana životného prostředí je jen módní záležitost, fungující kampaní... 
Dokonce i ti největší módní giganti prokládají své nové reklamní slogany těmito hesly. Přitom právě oni roztáčí kolo, pro životní prostředí naprosto neudržitelného, módního koloběhu. Ka
ždoročně je vyrobeno nesmyslné množství „módních“, kvalitou ve valné většině, neoplývajících, výstřelků, které nelze, ani při nejlepší snaze reklamních kampaní a promyšlených obchodních tahů, prodat a končí na skládkách. Jejich laciné výrobky a módní výstřelky, které nakupujeme a nakupujeme a po pár týdnech vyhazujeme a nakupujeme znovu….. kolotoč, na jehož konci je neúnosné množství nezničitelného, toxického odpadu.
Textilní průmysl se podílí zhruba 10-ti procenty na jeho celosvětové produkci!

Pevně doufám, že díky kvalitním módním značkám, díky osvíceným návrhářům, díky domácím švadlenám a malým dílnám, zkrátka díky všem lidem v módní branži, kteří se drží „kvality“ a „nadčasového designu“, kteří dávají do svých výrobků  tuto nadstavbu a nepodporují tak výrobu „vyhazovacích věcí“, bude na světě o trošičku méně odpadu, o trošičku menší bude naše „uhlíková stopa“...